گروه بازرگانی ومهندسی صنعت پویا

تامین وفروش روغن ترمز|فروش مواد اولیه روغن ترمز

 

صفحه اصلی ارتباط باما درمورد ما کلیتیک روانکارها محصولات موضوعات آموزشی

 

 

لیست قیمت روغن ترمز

روغن ترمز

روغن ترمز یا مایع ترمز، سیالی است که وظیفه انتقال فشار از پمپ ترمز به بوستر و لنت ترمز را بر عهده دارد. این مایع بدلیل خصلت عملکرد خود باید دارای حداقل تراکم پذیری باشد. همچنین این مایع باید نسبت به حباب هوا حساس بوده و اجازه تشکیل حباب را ندهد . تبخیر روغن ترمز باید بسیار ناچیز باشد و با قطعات فلزی و پلاستیکی که با آنها در تماس است سازگاری داشته باشد .[ ۱ ]
این مایع، ترکیبی مصنوعی است که قسمت اعظم آن از ترکیبات پلی گلیکول اتری تشکیل شده‌است .[ ۲ ] روغنهای ترمز نسبت به رطوبت حساس بوده و با جذب رطوبت نقطه جوش آنها پائین می‌آید و خاصیت خود را از دست می‌دهند. نقطه جوش معمول این روغن‌ها بیش از ۱۸۵ درجه سانتیگراد است. این روغن‌ها در ایران در دو استاندارد دات ۳ و دات ۴ (زرد و آبی ) تولید و مصرف می‌شوند .[ ۳
مایع ترمز
به جرات می توان گفت، مهم ترین قسمت هر وسیله نقیله موتوری، سیستم ترمز آن است . كلیه مواد و قطعاتی كه با این سیستم مرتبط هستند، باید با حداكثر دقت، تولید و به دور از هر گونه ملاحظات اقتصادی مصرف شوند . مایع ترمز، مهم ترین نقش را در سیستم ترمز اتومبیل ها ایفا می كند . این ماده كه به نام روغن ترمز مصطلح شده، تركیبی سنتزی (مصنوعی) است كه قسمت اعظم آن را تركیبات پلی گلیكول اتری تشكیل می دهد . مواد افزودنی مختلفی نیز به منظور بالا بردن خواص و كاركرد مایع ترمز به آن اضافه می شود .
مایع ترمز های تولیدی شركت نفت پارس، نوعی از سیالات هیدرولیكی با كارآیی بالا هستند كه در سیستم های ترمز و كلاچ انواع خودرو ها استفاده می شوند . از آنجایی كه این محصولات به شدت جاذب رطوبت هستند، باید از تماس آنها با آب و محیط های مرطوب جلوگیری كرد . این مایعات در سیستم های ترمز دیسك یا كاسه ایی و كلاچ و سیستم های هیدرولیك خودرو كه در آن استفاده از مایع ترمز توصیه شده، قابل كاربرد می باشند . مایع ترمزهای تولیدی شركت نفت پارس، بر اساس سطوح كارآیی مورد نیاز و پیشنهادی از طرف شركت سازنده خودرو در دو سطح كارآیی DOT3 و DOT4 تولید می شوند .
مایع ترمز مرغوب، حداكثر دارای دو سال كاركرد مفید است كه پس از سپری شدن این مدت به طور حتم باید تعویض شود . مایع ترمز مناسب و مرغوب خواص زیر را دارا می باشد :
داشتن گرانروی مناسب در دمای پایین، امكان تبخیر بسیار كم، عدم ایجاد حباب، سازگاری با فلزات و قطعات لاستیكی مختلفی كه با آنها در تماس است و سازگاری با كاسه نمدها .
هنگام استفاده از مایع ترمز، رعایت نكات زیر در ارتباط با این محصول، ضریب ایمنی را افزایش می دهد :
هرگز برای صرفه جویی در مصرف سوخت، موتور اتومبیل را در سرازیری ها خاموش نكنید زیرا بر اثر خاموش بودن موتور، در بوستر ترمز خلاء حاصل نمی شود و در نتیجه خودرو در این لحظه بدون ترمز خواهد شد .
-
مخزن اصلی مایع ترمز باید تا بالاترین سطح، پر نگه داشته شود . اگر سطح مایع پایین باشد، باعث هوا گرفتن سیستم خواهد شد .
-
از مخلوط كردن مایع ترمز های مختلف جداً اجتناب شود .
-
استفاده مجدد از مایع ترمز كاركرده، به هیچ وجه توصیه نمی شود .
-
برای تعیین زمان دقیق تعویض مایع ترمز، ضمن مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو، شرایط محیطی كاركرد را نیز باید مدنظر قرار داد .

 

با تداوم تولید خودرو در جهان و افزایش سرعت خودروها در جاده های درون و برون شهری نیاز این مرکبان سرکش فلزی به داشتن ترمزهایی بسیار مناسب با عملکردی بسیار دقیقتر حس شد و تلاش برای افزایش ضریب ایمنی خودروها با ایجاد تغییرات در سیستم ترمز توسط طراحان کار آزموده صنعت خودرو همراه بوده است. یکی از پارامترهای بسیار مهم در عملکرد مناسب و بموقع ترمز خودرو روغن ترمز می باشد. آیا تاکنون به نقش و اهمیت و ویژگی های یک روغن ترمز مناسب فکر کرده ابد؟ روغن ترمز ماده ای سنتزی(مصنوعی ) بوده که از دسته سیالات هیدرولیک با کارآیی بالا می باشد و در برابر فشار تراکم ناپذیر است. می بایستی روغن ترمز را در محلی دور از نور و گردو غبار و رطوبت نگهداری کرد. البته روغن ترمز بشدت جاذب رطوبت بوده و با جذب رطوبت دچار افت دمای جوش می شود که این مسأله می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد .
نقطه جوش روغن ترمزها از ۱۸۵ درجه سانتیگراد به بالا می باشد و وجود آب یا رطوبت باعث کاهش نقطه جوش روغن ترمز می شود و در ترمز زدن های متوالی بدلیل اصطکاک بین لنت و دیسک یا کاسه چرخ گرمای زیادی تولید می شود و در نهایت با انتقال آن به روغن ترمز نیروی وارده به پیستونهای چرخ جهت ترمز گرفتن کاهش خواهد یافت. روغن ترمز بسته به سطح استاندارد نوع کیفیت و توصیه خودرو ساز به DOT ۳ و یا DOT ۴ تقسیم بندی می شوند که یکی از توصیه های مهم جهت استفاده نوع خاصی از روغن ترمز نقطه جوش آن است و نکته مهم دیگر تناسب بین اجزای لاستیکی و قطعات فلزی با ترکیبات شیمیایی
موجود در آن روغن ترمز است. در صورت استفاده از روغن ترمز نامناسب اجزای لاستیکی و قطعات فلزی و مدار ترمز بسرعت فرسوده شده و عملکرد آن قابل اطمینان نمی باشد. روغن ترمز مناسب در برابر جذب و تشکیل حباب هوا مقاوم بوده و در تماس با سایر اجزای سیستم ترمز از خود رسوبی بر جای نمی گذارد . از مخلوط کردن مایع ترمزهای مختلف جدا خودداری کنید.همواره سطح روغن ترمز را در مخزن مربوطه چک کنید سطح روغن ترمز همیشه بایستی تا علامت Maximum پر باشد تا از از وارد شدن هوا به مدار ترمز جلوگیری شود. در صورت عدم واکنش مناسب سیستم ترمز با مراجعه به نمایندگی های مجاز لنت ها و کفشک های ترمز را بازدید کرده و سطح روغن را چک کرده و مدار ترمز را هوا گیری کنید. در صورت رانندگی در جاده های سنگلاخی و یا برخورد کف خودرو با زمین لوله های ترمز را
ازجهت نشتی بازدید کنید.. در صورت هر گونه نشتی و یا کاهش یک باره سطح روغن در مخزن روغن ترمز جهت بازدید ترمزها به تعمیر کاران مجاز مراجعه فرمایید .
توصیه می شود به سبب جاذب رطوبت بودن روغن ترمز حداقل هر دو سال و یا ۶۰۰۰۰ کیلومتر آن را بطور کامل تعویض کنید. نقش و اهمیت روغن موتور برای هیچ یک از دارندگان خودرو پوشیده نیست اما آنچه که اهمیت موضوع را صد چندان می کند هزینه ها و اتلاف زمانهای ناشی از تعمیرات و خارج از دسترس بودن خودرو می باشد که می تواند تأثیر و اهمیت انتخاب یک روانکار مناسب را در حفظ و نگهداری موتور خودرو روشن سازد .
۱ ) در ابتدا برای انتخاب یک روانکار مناسب به کاتالوگها و دستورالعملهای شرکت سازنده خودرو مراجعه کرده و روغن موتور مناسب با شرایط کارکرد خودرو را انتخاب می کنیم .

 

نقطه جوش روغن ترمزها از 185 درجه سانتيگراد به بالا مي باشد و وجود آب يا رطوبت باعث كاهش نقطه جوش روغن ترمز مي شود و در ترمز زدن هاي متوالي بدليل اصطكاك بين لنت و ديسك يا كاسه چرخ گرماي زيادي توليد مي شود و در نهايت با انتقال آن به روغن ترمز نيروي وارده به پيستونهاي چرخ جهت ترمز گرفتن كاهش خواهد يافت.
روغن ترمز بسته به سطح استاندارد نوع كيفيت و توصيه خودرو ساز به DOT3 و يا DOT4
تقسيم بندي مي شوند كه يكي از توصيه هاي مهم جهت استفاده نوع خاصي از روغن ترمز نقطه جوش آن است و نكته مهم ديگر تناسب بين اجزاي لاستيكي و قطعات فلزي با تركيبات شيميايي موجود در آن روغن ترمز است. در صورت استفاده از روغن ترمز نامناسب اجزاي لاستيكي و قطعات فلزي و مدار ترمز بسرعت فرسوده شده و عملكرد آن قابل اطمينان نمي باشد.
روغن ترمز مناسب در برابر جذب و تشكيل حباب هوا مقاوم بوده و در تماس با ساير اجزاي سيستم ترمز از خود رسوبي بر جاي نمي گذارد.
از مخلوط كردن مايع ترمزهاي مختلف جدا خودداري كنيد.
.همواره سطح روغن ترمز را در مخزن مربوطه چك كنيد سطح روغن ترمز هميشه بايستي تا علامت Maximum  پر باشد تا از از وارد شدن هوا به مدار ترمز جلوگيري شود.
در صورت عدم واكنش مناسب سيستم ترمز با مراجعه به نمايندگي هاي مجاز لنت ها و كفشك هاي ترمز را بازديد كرده و سطح روغن را چك كرده و مدار ترمز را هوا گيري كنيد.
در صورت رانندگي در جاده هاي سنگلاخي و يا برخورد كف خودرو با زمين لوله هاي ترمز را ازجهت نشتي بازديد كنيد..
در صورت هر گونه نشتي و يا كاهش يك باره سطح روغن در مخزن روغن ترمز جهت بازديد ترمزها به تعمير كاران مجاز مراجعه فرماييد.
توصيه مي شود به سبب جاذب رطوبت بودن روغن ترمز حداقل هر دو سال و يا 60000 كيلومتر آن را بطور كامل تعويض كنيد.

 

 مایع ترمز مناسب و مرغوب خواص زیر را دارا می باشد :
داشتن گرانروی مناسب در دمای پایین
 امكان تبخیر بسیار كم
 عدم ایجاد حباب
سازگاری با فلزات و قطعات لاستیكی مختلفی كه با آنها در تماس است و سازگاری با كاسه نمدها .
هنگام استفاده از مایع ترمز، رعایت نكات زیر در ارتباط با این محصول، ضریب ایمنی را افزایش می دهد :
هرگز برای صرفه جویی در مصرف سوخت، موتور اتومبیل را در سرازیری ها خاموش نكنید زیرا بر اثر خاموش بودن موتور، در بوستر ترمز خلاء حاصل نمی شود و در نتیجه خودرو در این لحظه بدون ترمز خواهد شد.
- مخزن اصلی مایع ترمز باید تا بالاترین سطح، پر نگه داشته شود . اگر سطح مایع پایین باشد، باعث هوا گرفتن سیستم خواهد شد .
- از مخلوط كردن مایع ترمز های مختلف جداً اجتناب شود .
- استفاده مجدد از مایع ترمز كاركرده، به هیچ وجه توصیه نمی شود .
- برای تعیین زمان دقیق تعویض مایع ترمز، ضمن مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو، شرایط محیطی كاركرد را نیز باید مدنظر قرار داد .

 

انواع روغن ترمز
روغن ترمز سمن شیمی
روغن ترمز سمن شیمی در دو نوع بنامهای لاکی(DOT3 ) و آتی (DOT4 ) مطابق با استاندارد ملی 363و استاندارهای بین المللی SAEJ 1703 & FMVSSNO.116 بر پایه ترکیبات گلیکول اتری و مواد افزودنی مناسب تولید می گردد.
روغن ترمز هراز
روغن ترمز هراز در دو نوع زرد (DOT3 )و آبی (DOT4 ) مطابق با استاندارد ملی363و استاندارهای بین المللی تولید می گردد.

 

خواص روغن ترمز
مايعي غير قابل تراكم
به راحتي در آب حل مي شود
رنگ را به سرعت از بين مي برد
قابليت جذب رطوبت دارد.
گاهي از دست دادن اين خواص باعث از بين رفتن كارايي ترمز مي شود.
يكي از دلايل مهم كند بودن عكس العمل سيستم ترمز فساد روغن ترمز است.

 

دليل فساد روغن ترمز و نياز به تعويض
روغن ترمز ها چون پايه ي گليكول دارند خاصيت جذب آب و رطوبت درآنها وجود دارد تا بتوانند رطوبت موجود در سيستم را جذب كنند تا مانع از پوسيدن سيستم ترمز و از بين رفتن مدارها بشود اما هر ماده اي كه چنين قابليتي دارد بلاخره به نقطه ي اشباع هم مي رسد و در اين زمان رطوبتي كه وارد سيستم مي شود براي روغن ترمز قابل جذب نيست و اين رطوبت ممكن است در قسمتهاي مختلف سيستم جمع  و باعث بروز اشكال بشود بسياري از قسمتها را آسيب بزند و بعد از مدتي باعث فاسد شدن روغن ترمز مي شود كه در آن صورت دماي جوش روغن پايين مي آید و در شرايطي كه ترمزهاي پي در پي يا شديد گرفته مي شود وقتي ترمزها گرم مي شود روغن ترمز به جوش مي آید و باعث به اصطلاح خالي شدن ترمز مي شود و ترمز ماشين ضعيف تر عمل مي كند.

هر چند مدت اقدام به تعويض روغن ترمز كنيم
سازندگان پيشنهاد مي كنند هر دو سال يك بار يا با طي هر 40 تا 50 هزار كيلومتر اقدام به تعويض روغن ترمز كنيد و اگر در جاهاي گرم مرطوب زندگي مي كنيد هر سال يكبار و يا هر 20تا 25 هزار كيلومتر اين عمل را انجام دهيد.

 

چگونه تشخيص دهيم كه روغن ترمز نياز به تعويض دارد ؟
خيلي راحت و با چشم مي توان تشخيص داد كه روغن ترمز اشباع شده.

روغن ترمز تازه بسيار شفاف است اما روغن اشباع شده كدر به نظر مي آيد.

اما بهترين راه استفاده از دستگاه Bft است كه نقطه ي جوش روغن ترمز را تعيين مي كند.
يك روغن ترمز تازه حد اقل نقطه ي جوشي معادل 205 سانتيگراد است اما روغن ترمز فاسد
 نقطه ي جوشي كمتر از 5/165 درجه دارد.


چه روغن ترمزي براي خودرو مناسب است ؟

روغن ترمزهاي گليكولي دو دسته هستند:
 Dot4 ,  Dot3
روغنهاي Dot4 داراي دماي جوشي بالا تر هستند و با توجه به توصيه هاي سازنده ي اتومبيل و يا سازنده ي روغن ترمز و همينطور با در نظر گرفتن نحوه ي استفاده مي توان اين دو مدل را با هم تركيب كرد.
برخي شركتها نوعي روغن ترمز را وارد بازار كرده اند كه قابلت جذب رطوبت كمتري دارد و دماي جوش آن نيز بالاتر است در نتيجه عمر آن بيشتر است كه با نام Lam شناخته مي شوند
نوع ديگري روغن ترمز هم در بازار وجود دارد با نام
Dot5 اين نوع روغن ترمز اصلا قابليت جذب رطوبت را ندارد و دماي جوش بسيار بالايي را دارد و بر پايه ي سيليكون ساخته شده و همچنين قابليت ادغام با انواع ديگر Dot4, Dot3 را ندارد.
اين نوع كه رنگش بنفش است براي اتومبيلهاي معمولي اصلا توصيه نمي شود زيرا همانطور كه گفته شد روغن ترمز بايد خاصيت جذب رطوبت داشته باشد تا مانع از بين رفتن سيستم شود و همین طور قيمت بسيار بالايي دارد.

 

براي عملكرد بهتر ترمز اتومبيل
هيچگاه چند مارك مختلف روغن ترمز را با هم تركيب نكنيد.
از ريختن روغن هاي هيدروليك و روغن موتور يا هر ماده ي ديگري در سيستم اجتناب كنيد زيرا به سرعت به سيستم ترمز آسيب ميزند و همچنين به خاطر نداشتن خواص روغن ترمز عملكرد خوبي نخواهد داشت.
هميشه سعي كنيد از روغن ترمز تازه و نو براي پر كردن روغن ترمز استفاده كنيد و سعي كنيد به مقدار مورد نياز و در قوطي هايي با حجم كم خريداري كنيد زيرا روغن ترمزي كه براي مدتي در معرض هوا قرار گرقته باشد اشباع شده و خاصيت خود را از دست مي دهد.
از روغن ترمزهايي كه مدت طولاني در جايي نگه داري شده است نيز استفاده نكنيد.
پس از هر بار تعويض روغن ترمز حتما براي امنيت خود اقدام به هواگيري كنيد.

 

 •  

طبقه بندی ها و استاندارد ها. این اصطلاحاتی که برای روغن ترمز مورد استفاده قرار می گیرند چه هستند؟
خواص پایه روغن ترمز ها با این استاندارد ها تعیین می شوند :
SAE J1702, J1703, J1704
ISO 4925 CLASS X; X=3,4
FMVSS N° ۱۱۶ – US Federal Motor Vehicle Safety Standard;
JIS K2233 Class X; X=3,4 – Japan industrial Standard;
-ATE-DOT X; X=3.4.5 – Operational Application Standard;
استاندارد های قدیمی تر :

 • SAE 70 R 1 and 3; SAE J70C; SAE J1703 A until F and SAE J 1703 jan. ̕ ۸۰ , NOV. ̕ ۸۳ and Oct.  ̕ ۸۵٫

DOT مخفف چیست؟
استفاده از DOT برای نامگذاری روغن ترمز ها بسیار معمول شده است . DOT مخفف US Department of Transportation به معنای دپارتمان حمل و نقل ایالات متحده است .
فرق بین DOT های مختلف در چیست؟
دپارتمان حمل و نقل ایالات متحده با توجه به انواع روغن ترمز ها این درجه بندی ها را انجام داده است. این درجه بندی ها عبارتند از : DOT3 و DOT4 و DOT5.1
رده DOT5 هم وجود دارد و می تواند برای برخی کاربرد ها مورد استفاده قرار گیرد اما با درجه بندی هایی که در بالا ذکر شد کاملاً متفاوت است و برای خودرو های معمولی غیر قابل اسنفاده هستند .
ترکیبات شیمیایی روغن ترمز چه هستند؟
روغن ترمز های DOT3 و DOT4 و DOT5.1 بر پایه پلی اتیلن گلیکول ساخته شده اند و روغن ترمز های DOT5 پایه سیلیکونی دارند .
روغن ترمز های DOT3 و DOT4 و DOT5.1 در برابر نفوذ رطوبت مقاوم نیستند و از محیط رطوبت را به مرور جذب می کنند. جذب آب سبب کاهش قابلیت های روغن ترمز به خصوص کاهش دمای نقطه جوش می شود. ( به همین دلیل است که باید روغن ترمز را به صورت دوره ای تعویض نمایید .)
از دیگر ویژگی های این سیال چیست؟
روغن ترمز های با پایه گلیکول :

 • حتی وقتی که گرم می شوند دو برابر کمتر از روغن های با پایه سیلیکون متراکم می شوند. تراکم پذیری کمتر سبب می شود که سیستم ترمز عملکرد بهتری داشته باشد و راننده وقتی روی پدال ترمز می فشارد نه تنها پاسخ سریع و موثری می گیرد بلکه احساس می کند پدال سفت تر است .

انبارداری و نگهداری: گلیکول ها رطوبت را جذب می کنند که سبب می شود :

 • نقطه جوش سیال پایین بیاید .

 • عملکرد سیستم ترمز یا هر سیستم هیدرولیکی که از چنین سیالی استفاده می کند عملکرد ضعیفتر خواهد بود .

یکی دیگر از مشکلات آب افزایش ویسکوزیته در دمای پایین است و سبب خوردگی شدید هم می شود .
روغن DOT5 چه تفاوتی با روغن ترمز های معمولی دارد؟
روغن ترمز DOT5  یک سیال با پایه سیلیکونی است و با دیگر انواع روغن ترمز که پایه پلی اتیلن گلکول دارند کاملاً ناسازگار است. بزرگترین تفاوت آن هیدروفوبیک بودن است یعنی در برابر جدب آب مقاوم است .
روغن ترمز و مزایای تعویض آن
تعویض روغن ترمز برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم ترمز ضروری است. به عبارت دیگر با تعویض مرتب روغن ترمز می توانید از عمر بالای سیستم ترمز مطمئن شوید .
موارد مهم برای کار با روغن ترمز

 • روغن ترمز مایعی سمی و سوزان است و باید با دقت بیشتر با آن کار کنید .

 • در یک خودرو نبابد از روغن ترمز برای سیستم های هیدروپنوماتیک استفاده کرد (برای این سیستم ها از سیال مخصوصی مانند LHM استفاده می شود .)

 • منبع ذخیره روغن ترمز خودرو باید به خوبی آببندی باشد تا مانع از نفوذ رطوبت هوا به داخل آن شود .

 • هنگام کار با روغن ترمز به خاطر داشته باشید که این ماده خورندگی بالایی در برابر رنگ، لاک و قطعات کرم کاری شده دارد و هنگام کار با آن باید احتیاط کنید .

آیا می توان یک روغن ترمز را با روغن ترمز دیگری که درجه DOT متفاوتی دارد مخلوط کرد؟

 • روغن ترمز DOT3 می تواند با روغن ترمز DOT4مخلوط شود .

 • همچنین روغن ترمز های DOT3 و DOT4 می توانند با روغن ترمز DOT5.1مخلوط شوند .

 • و روغن ترمز DOT5 که پایه سیلیکونی دارد با همه انواع دیگر روغن ترمز که درجه متفاوتی دارند ناسازگار است و نمی توان آنها را با هم مخلوط کرد .

برای سر ریز کردن روغن ترمز خودرو کدام نوع بهتر است؟
برای سر ریز روغن ترمز می توانید هر برندی با همان درجه استفاده کنید اما سیال با درجه پایین تر را هم می توانید استفاده کنید (DOT4 را با DOT3 سرریز کنید) اما بهتر است کل روغن ترمز را تعویض کنید .
اما اگر از روغن ترمز DOT5 استفاده شده بود نمی توانید آنرا با هیچکدام از درجات دیگر پر کنید .
آیا روغن ترمز را می توان سر ریز کرد یا باید آنرا تعویض کرد؟
سر ریز کردن نمی تواند قابلیت های برگشت ناپذیری مانند پیری سیال را برگرداند نقطه جوش را بالا ببرد مانع از خوردگی در سیستم ترمز شود و خواص شیمیایی از دست رفته سیال را جبران کند .
چگونه زمان تعویض روغن ترمز را متوجه شوم؟
تعمیرگاه ها و نمایندگی های مجهز تجهیزاتی برای تست روغن ترمز دارند. اگر چنین امکاناتی در اختیار نداشتید، می توانید آنرا به صورت دوره تعویض نمایید تعویض این روغن به صورت سالیانه و هر دو سال یکبار توصیه می شود. و اگر در نواحی مرطوب زندگی می کنید بهتر است این کار را در دوره های زمانی کوتاه تری انجام دهید .
ترجمه و تحقیق: علی یزدی مقدم
مایع ترمز

به جرات می‌توان گفت، مهم‌ترین قسمت هر وسیله نقیله موتوری، سیستم ترمز آن است .
کلیه مواد و قطعاتی که با این سیستم مرتبط هستند، باید با حداکثر دقت، تولید و به دور از هر گونه ملاحظات اقتصادی مصرف شوند .
مایع ترمز، مهم‌ترین نقش را در سیستم ترمز اتومبیل‌ها ایفا می‌کند .
این ماده که به نام روغن ترمز مصطلح شده، ترکیبی سنتزی (مصنوعی) است که قسمت اعظم آن را ترکیبات پلی گلیکول اتری تشکیل می‌دهد .
مواد افزودنی مختلفی نیز به منظور بالا بردن خواص و کارکرد مایع ترمز به آن اضافه می‌شود .
مایع ترمز‌های تولیدی شرکت نفت پارس، نوعی از سیالات هیدرولیکی با کارآیی بالا هستند که در سیستم‌های ترمز و کلاچ انواع خودرو‌ها استفاده می‌شوند .

شرکت بازرگانی ومهندسی صنعت پویا تامین کنند ه مواد اولیه صنعت روانکارهای کشورمی باشد این شرکت تامین مواد اولیه صنعت روانکارها را از بهترین برندهای دنیا با شرایط وقیمت  مناسب می با

فروش مواد اولیه روغن ترم

فروش روغن ترمز

قیمت روغن ترمز

فروش انواع روغن وگریس های تخصصی

    قیمت روغن های هوائی روغن های دریائی قیمت قیمت روغن ماشین آلات سنگین قیمت روغن های صنعتی