گروه بازرگانی ومهندسی صنعت پویا

تامین مواد اولیه ومشاوره درصنعت روانکارها

 

صفحه اصلی ارتباط باما درمورد ما کلیتیک روانکارها محصولات موضوعات آموزشی

 

 

ضدیخ

خدمات این شرکت درموردضدیخ

ارائه فرمولاسیون محصول

ارائه مشاوره درفرایند تولید

تامین مواد اولیه

تامین مواد اولیه ضدیخ

1

تامین مواد افزودنی ضدیخ

2

تامین ضد یخ فله دربسته بندی 200 لیتری

3

 


ضدیخ چیست:
      سیالی است که از ترکیب یک سیال پایه با نام مونو اتیلن گلایکول و مواد افزودنی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی و بهبود کیفیت ضدیخ تشکیل شده. در واقع وظیفه اصلی ضدیخ در موتور جلوگیری از خوردگی در موتور است و اولویت بعدی جلوگیری از یخ زدگی یا خوش آوردن موتور در فصول سرد و گرم سال است.
ضدیخ ها از نظر کیفی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

  1. ضدیخ های با پایه معدنی : که عمده ترین نوع ضدیخ موجود در بازار و پر مصرف ترین آن است و زمان کارکردشان در موتور یک سال است .

  2. ضدیخ های پایه آلی : که به واسطه نوع مواد افزودنی مورد استفاده در آنها دارای طول عمر طولانی تری نسبت به ضدیخ های معدنی هستند . این ضدیخ ها زمان کارکردشان در موتور سه سال است .

یکی دیگر از مسایلی که مصرف کننده از آن آگاهی کافی ندارد ، چگونگی مصرف ضدیخ است. بهترین روش مصرف ضدیخ در موتور استفاده از مخلوط ضدیخ و آب با نسبت ۵۰٪ است. برای مثال در خودرو پژو ۲۰۶ که حجم سیستم خنک کننده آن ۷ لیتر است ، باید ۵/۳ لیتر آب را با ۵/۳ لیتر ضدیخ مخلوط کرده و در خورو استفاده نمود.
نکته بسیار مهم این است که ضدیخ را نباید فقط در فصل سرد سال استفاده کرد، بلکه باید در تمام طول سال و آنهم به دلیل اهمیت حفظ موتور از خوردگی مورد استفاده قرار گیرد.
نتیجه اینکه مهم ترین وظیفه ضدیخ ، محافظت از خوردگی در موتور ، بخصوص در فصل های گرم سال است. پس باید به خاطر داشته باشیم که وجود ضدیخ در موتور در تمام طول سال اهمیت بسیار زیادی برای حفظ دوام موتور دارد.

ضدیخ گازوییل

در خودروهای دیزلی به دلیل ساختار ویژه سیستم سوخت رسانی، باید از سوختی استفاده شود که خاصیت روانکاری نیز داشته باشد، تا به دلیل فشار بالای انژکتور و سرعت زیاد سیال هنگام عبور از آن باعث فرسایش در انژکتور نگردد. از اینرو این سوخت که در خودروهای دیزلی استفاده می گردد، معمولا حاوی درصدی پارافین است . ولی وجود پارافین در گازوییل مشکلاتی را در فصل سرد سال بوجود می آورد.
به دلیل بالا بودن نقطه ریزش پارافین این ماده بطور ذاتی در دمای پایین بسته شده و از حالت مایع به جامد تغییر فاز می دهد. این پدیده در گازوییل باعث بسته شدن و یا به اصطلاح یخ ضدگی گازوییل در مخزن سوخت خودرو در روزهای سرد زمستان می شود که باعث از کار افتادن خودرو می گردد.

برای حل این مشکل در گذشته از موادی مانند الکل و یا نفت برای پایین بردن نقطه ریزش گازوییل استفاده می شد که به دلیل استفاده در درصد بالا، حتی بیش از 30% از این سیالات در گازوییل ، در عمل باعث کاهش شدید کیفیت سوخت و تاثیر نامناسب بر کار کرد موتور و سلامت آن می گردید. از این رو سازندگان روغن بر آن شدند تا ترکیبی را برای حل این مشکل طراحی و تولید کنند و در نهایت سیالاتی به بازار عرضه گردید که به عنوان ضدیخ گازوییل شناخته می شوند. این سیالات معمولا یک حلال آروماتیک حاوی مواد کاهش دهنده نقطه ریزش Pour point depressant هستند که با افزودن درصد بسیار پایین (1% - 5/0%) از آن می توان به نتیجه مطلوب رسید. البته کیفیت این امر به نوع گازوییل مصرفی نیز بستگی دارد.
بر اساس استانداردهای جهانی ، سوخت دیزل به دوصورت گازوییل مخصوص فصل گرم (تابستانی) و گازوییل فصل سرد ( زمستانی) عرضه می گردد. بطور معمول گازوییل فصل گرم در دمای oC4 - تا oC 6 - می بندد، ولی گازوییلی که در فصل سرد سال عرضه می گردد بدون مواد افزودنی باید بتواند تا دمای حدود oC 16 -  درجه سانتیگراد سیالیت خود را حفظ کند و در صورت احتمال کاهش بیشتر دما باید از مواد افزودنی (ضدیخ گازوییل) استفاده کرد.
حال اگر بجای گازوییل زمستانی از گازوییل تابستانی در فصل سرد استفاده شود، به دلیل محتوای بالای پارافین موجود در آن به سرعت منجمد شده و خودرو از کار می افتد. در صورت استفاده از ضدیخ گازوییل امکان جدا شدن پارافین اضافی موجود در گازوییل از ساختار آن وجود دارد. این پدیده باعث می شود تا پارافین جدا شده از گازوییل مانند رسوباتی در باک و سیستم سوخت رسانی نمایان شوند که در عمل باعث گرفتگی مجاری و فیلترهای سیستم سوخت رسانی شده و مجددا باعث از کار انداختن خودرو خواهد شد. پس این نکته لازم به توجه است که برای جلوگیری از یخ ضدگی گازوییل در کنار استفاده مناسب از ضدیخ سوخت باید از سوخت مناسب در فصل سرد استفاده کرد.

 

می دانیم که یک ضدیخ مناسب چه خصوصیاتی باید داشته باشد. ولی پرسشی که در ذهن اکثر مصرف کنندگان پیش می آید این است که چطور می توان غلظت محلول آب و ضدیخ ساخته شده برای خودرو و یا یک تجهیز را بطور دقیق تعیین کرد و آیا محلولی که تهیه شده غلظت مورد نظر را دارد یا نه؟
بارها پیش می آید که یک مصرف کننده به یک سرویسکار مراجعه می کنند و درخواست می کنند که به دلیل نشتی رخ داده در خودرو مقداری ضدیخ در سیستم خنک کننده سرریز کنند درحالیکه سرویسکار از غلظت سیال موجود در سیستم هیچ اطلاعی ندارد.
همچنین در یک شرکت حمل و نقل و یا عمرانی بارها پیش می آید که خودرویی دچار خرابی سیستم خنک کننده شده ویا در اثر ترکیدگی شلنگ آب و یا خرابی پمپ و یا تصادف، مقداری از سیال خنک کننده را از دست بدهد و برای یک چنین مجموعه ای سلامت خودروها نقش حیاتی در ادامه کار یک شرکت بازی می کند. از اینرو باید سیال خنک کننده با غلظت مناسب ضدیخ مجددا جایگزین گردد. در اینجا است که نیاز به ابزاری برای تعیین غلظت ضدیخ به شدت احساس می گردد. از اینرو برای حل این مشکل ابزاری طراحی شده که می تواند به راحتی غلظت ضدیخ ، آب باطری و حتی شیشه شور را با آن تعیین کرد. این ابزار که در واقع یک رفرکتومتر ویژه این کار است ، به راحتی این مشکل را حل می کند و وسیله ای است که به خوبی این نیاز را با هزینه پایین برای سرویسکاران، و شرکت های حمل و نقل و یا عمرانی برطرف می کند.
لازم به ذکر است که عدم تامین غلظت مناسب ضدیخ در خودرو آسیب های جدی به خودرو خواهد زد.

مایع خنك كننده (ضد جوش )
هدف استفاده از سیستم خنك كننده در خودروها، خارج ساختن حرارت اضافی ایجاد شده در اثر فعالیت موتور است تا دمای بدنه فلزی موتور در محدوده مطلوبی، كنترل شود . مایعی كه عموماً در این سیستم استفاده می شود، آب است . اما برخی محدودیت ها موجب می شود كه آب، به تنهایی قادر به ایفای كامل وظایف یك سیال خنك كننده نباشد . به طور مثال وجود آلیاژهای آلومینیومی در مناطقی نظیر سرسیلندر و بدنه موتور كه حرارت زیادی ایجاد می كنند، باعث خوردگی حرارتی می شود . بنابراین وجود مواد شیمیایی بازدارنده خوردگی در سیال خنك كننده الزامی است .
از طرف دیگر تغییرات دمایی در فصول مختلف سال، سبب می شود آب در دماهای پایین تر از 5 درجه سانتی گراد و بالای 80 درجه سانتی گراد كاربرد نداشته باشد . به همین علت لزوم افزودن یك ماده كمكی به سیال خنك كننده احساس می شود . شركت نفت پارس تولید كننده ضد جوش نیز می باشد كه این محصول تحت عنوان «پارس سهند»، به بازار عرضه می شود . «پارس سهند» با كاهش نقطه انجماد آب در فصل زمستان و افزایش نقطه جوش آن در فصل تابستان به عنوان ضد یخ ضد جوش در سیستم خنك كننده موتور به كار گرفته می شود . از خواص بارز این محصول مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و سازگاری با تمامی قطعات پلاستیكی موجود در مسیر سیال خنك كننده است .
مهم ترین مشخصه مایع ضد یخ- ضد جوش، كاهش نقطه انجماد و افزایش نقطه جوش آب است، ولی در عین حال خواص زیر را نیز دارا می باشد :
-
محافظت قطعات در برابر خوردگی و زنگ زدگی
-
ظرفیت بالای انتقال حرارت
-
محلول در آب و غیر قابل اشتعال
-
خاصیت ضد كف به میزان بسیار زیاد
پس از انتخاب سیال خنك كننده مناسب، دقت در رعایت نكات ذیل، موجب افزایش كارآیی سیستم خنك كننده خودرو می شود .
سیال ضد یخ ضد جوش، طبق جدول توصیه شده از سوی سازنده خودرو معمولاً با نسبت یك، یك یا 50 درصد با آب مخلوط می شود . ثابت شده است كه این نسبت، بهترین بازده و كارآیی را دارا می باشد . زمان تعویض سیال خنك كننده، حداكثر پس از 2 سال كاركرد تعیین شده است .